ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13429029
*
nr 1342 9029
MIXED MEDIA
unidentified artist. Signed, "Paris, St Germain des pres, Les Existentialistes". Subject: 38x53, missfärgningar.
Oidentifierad konstnär. Signerad, "Paris, St Germain des pres, Les Existentialistes". Motivet: 38x53 cm
Condition: missfärgningar
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday August 24 2020
at 20:47:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/8 20:40:15
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik st germain des pres vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
MIXED MEDIA
Condition: missfärgningar
nr 1342 9029
MIXED MEDIA
unidentified artist. Signed, "Paris, St Germain des pres, Les Existentialistes". Subject: 38x53, missfärgningar.
Oidentifierad konstnär. Signerad, "Paris, St Germain des pres, Les Existentialistes". Motivet: 38x53 cm
Condition: missfärgningar
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday August 24 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 24/8 20:40:15 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik st germain des pres vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



